Nic się nie stało – EURO 2012

Konferencja Ośrodka Psychologiczno-Pedagogicznego RAZEM i Wyższej Szkoły Adinistracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni dla dyrektorów, psychologów, pedagogów, wychowawców i nauczycieli

 

 

„Nic się nie stało – EURO 2012”

Wielkie wydarzenie, większe zagrożenie?

O kulturze i bezpieczeństwie wokół stadionów nie tylko podczas EURO

29 marca (czwartek) 2012 r., 10.00-14.00, 

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni

ul. Kielecka 7, Gdynia

Euro 2012 to wydarzenie nie tylko sportowe. Wielka impreza masowa, napływ turystów i kibiców z kraju i z zagranicy, atmosfera wielkiego święta i zabawy potencjalnie zwiększa też ryzyko narażenia dzieci i młodzieży na kontakt z zachowaniami patologicznymi oraz sprzyja zachowaniom agresywnym, ksenofobicznym, kryminogennym czy ryzykownym zachowaniom seksualnym także wśród samej młodzieży. Na te zagrożenia zwraca uwagę sama UEFA, pilotując programy prewencyjne w krajach – organizatorach EURO.

Nasza konferencja ma na celu przede wszystkim wyposażenie osób, które mają wpływ na młodzież, w praktyczną wiedzę i umiejętności, które pozwolą na lepsze rozpoznanie zjawisk i zagrożeń związanych z tą ważną, ale i nietypową sytuacją w naszym regionie.

W konferencji zwracamy też uwagę na to, że problemy te nie zaczynają się i nie kończą wraz z EURO2012, czego przykładem są np. ostatnie wydarzenia w Redzie.

plakatk1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *