Mikołaje Trójmiasto 2013 – podsumowanie akcji

Mikołaje Trójmiasto 2013, czyli trójmiejska parada Mikołajów na Motocyklach, Rowerach w Tenisówkach i z Czworonogami.

W niedzielę 15 grudnia 2013 przy nieśmiałych promieniach grudniowego słońca w nowej, rozszerzonej formule odbyło się wielkie Mikołajowe święto. Gdynia – najbardziej przychylne Mikołajom miasto – od wczesnych godzin porannych zaroiła się od czerwonych ludzików. Mikołaje pobiegły, przejechały na rowerach, przespacerowały z psami oraz oczywiście przejechały w największej na świecie paradzie Mikołajów na Motocyklach.

Obawy związane z kapryśną grudniową pogodą oraz poszerzenie formuły imprezy sprawiły, że organizatorzy z lekkim zdenerwowaniem wyczekiwali dnia w którym Mikołaje opanują Trójmiasto. Jednakże po raz pierwszy od lat aura wyjątkowo sprzyjała Mikołajom – kilka stopni na plusie, brak opadów oraz promienie słońca zachęcały wszystkich do wzięcia udziału w tym wyjątkowym święcie. Jakże inaczej by to wyglądało gdyby impreza odbywała się tydzień wcześniej, gdy nad Pomorzem szalał orkan Ksawery…

Punktualnie o godzinie 10.00 spod Areny Gdynia wystartowała pierwsza grupa – Mikołaje w Tenisówkach. W sile około 100 biegaczy przebranych w czerwone kubraczki pokonali pięciokilometrową trasę zamkniętymi ulicami Gdyni. Środki zebrane przez uczestników biegu zostaną przekazane na leczenie chorego na nefrokalcynozę Pawła Dobrowolskiego.

Mikofota

Więcej zdjęć jest dostępne pod tym linkiem

Pół godziny później o godzinie 10.30 wystartowała grupa Mikołajów z Czworonogami. Grupa licząca kilkadziesiąt osób spacerem udała się na metę pod Ergo Arenę. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży cegiełek tej grupy Mikołajów posłużą wsparciu rehabilitacji i zwiększania samodzielności życiowej osób niepełnosprawnych

O godzinie 11.00 eskortowane przez radiowozy Policji ruszyły Mikołaje na Rowerach. Około 200 cyklistów przejechało dziesięciokilometrową trasę z Areny Gdynia do Ergo Areny. Rowerzyści środki zebrane w trakcie imprezy przeznaczą na działalność Gdyńskiego hospicjum dla dzieci ‘Bursztynowa Przystań’.

Tradycyjnie już, w samo południe nastąpił gwóźdź programu, coś na co wszyscy niecierpliwie czekali – start parady Mikołajów na Motocyklach. Niektórzy mówią, że jest to diament w koronie imprezy Mikołajowej, inni że jest to największa na świecie parada Moto-Mikołajów; jedno jest pewno – nikt sobie nie wyobraża grudnia w Trójmieście bez wielkiego barwnego orszaku motocyklowego sunącego ulicami Gdyni, Sopotu i Gdańska. To właśnie motocykliści są inicjatorami i gospodarzami tej wyjątkowej – kolorowej i radosnej imprezy. I tak też było tym razem – ponad 800 fantazyjnie udekorowanych maszyn przejechało w asyście Policji głównymi arteriami miasta – Świętojańską, Zwycięstwa, Niepodległości, Grunwaldzką. Tłumy gapiów pozdrawiających na trasie parady, błyski fleszy, uśmiechy, gorąca herbata dla zmarzniętych i szczytny cel który od lat przyświeca tej akcji – dofinansowanie ciepłych posiłków dla dzieciaków z ośrodków szkolno-wychowawczych z okolic Trójmiasta.

Tegoroczna eksperymentalna formuła potwierdziła przeczucia organizatorów o tym, że różne grupy mikołajowe może połączyć jeden wspólny cel – pomoc potrzebującym bliźnim. Ponad 1000 uczestników tegorocznego święta mikołajowego, setki sprzedanych cegiełek, tysiące uśmiechów mieszkańców na ulicach Trójmiasta, dziesiątki pozytywnych komentarzy oraz ponad 20 tyś zebranych złotych (z czego ponad 1000 zł zostanie przeznaczony na Bursztynową Przystań) sprawiają, że wyjątkowo szerokie grono tegorocznych organizatorów wie, że wielotygodniowy wysiłek organizacyjny się opłacił.

Szczególne podziękowania za wzorową organizację i bezpieczeństwo imprezy należą się Policjantom z drogówki z Gdyni, Sopotu, Gdańska oraz Komendy Wojewódzkiej, których w wysiłku organizacyjnym dzielnie wspierała służba porządkowa złożona z motocyklistów z klubów Cruiseriders oraz Lotor.

Imprezę organizacyjnie na swoich barkach dźwigali: Kolibki Adventure Park, klub motocyklowy Cruiseriders, Stowarzyszenie In gremio, Stowarzyszenie Gdyńskie Morsy oraz Fundacja Podróże Bez Granic.

Cała impreza nie odbyła by się bez pomocy ze strony Urzędów Miast Gdyni i Sopotu, Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, ZDiZ z Gdańska, Sopotu i Gdyni, ratowników z Adiutare, mechaników z Erontransu oraz sponsorów i partnerów: drukarnia Vipro, Centrum U7, fitness klub Pure Jatomi, szkoła żeglarstwa 4winds, Biegosfera, Bibobus, The North Face, SKM Trójmiasto, CompleXsports Triathlon Team, salony KMJ Yamaha, Zdanowicz Harley Davidson oraz moto-akcesoria.pl.
Dziękujemy wszystkim za wsparcie i za pomoc.
Do zobaczenia za rok!

Pomocnicy Świętego Mikołaja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *