Mały procent, wielka sprawa dla nowoczesnej edukacji

Szanowni Państwo!
Stowarzyszenie In gremio to jedna z najstarszych organizacji pozarządowych działających na terenie naszego miasta. Jest organem prowadzącym dla placówek edukacyjnych: Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej, Pierwszego Społecznego Gimnazjum, Pierwszego Społecznego Liceum Ogólnokształcącego, Ośrodka Psychologiczno-Pedagogicznego RAZEM oraz Centrum Muzycznego RYTM. Od momentu, gdy powstała taka możliwość stała się organizacją pożytku publicznego (OPP).

Uzyskanie takiego statusu niesie za sobą korzyści, ale również nakłada wiele obowiązków. Jednym z nich jest konieczność publikowania złożonych sprawozdań z prowadzonej działalności. Jakiekolwiek zastrzeżenie powodowałoby utratę statusu – w naszym przypadku nigdy to nie nastąpiło.

Największą korzyścią, którą posiadają organizacje pożytku publicznego jest możliwość przekazywania przez osoby fizyczne 1% podatku podczas rozliczania rocznego zeznania PIT i do tego Państwa gorąco zachęcam!

Decyzją zarządu stowarzyszenia In gremio pozyskane w ten sposób środki zostaną przekazane na poczet budowy sali gimnastycznej Społecznej Jedynki przy ul. Strażackiej, której rozpoczęcie planowane jest na drugi kwartał tego roku. To największe przedsięwzięcie inwestycyjne w historii zarówno szkoły, jak i całego stowarzyszenia.

Przekazanie 1% podatku jest bardzo proste i polega wyłącznie na wpisanie na rocznej deklaracji PIT numeru KRS naszego stowarzyszenia. Wskazana kwota jest przekazywana bezpośrednio przez Urząd Skarbowy, w którym się Państwo rozliczacie.

Numer KRS stowarzyszenia In gremio: 0000008919.

Będziemy bardzo wdzięczni za każdy gest – zarówno przekazanie 1% podatku na nasze stowarzyszenie, jak i zachęcenie do tego rodziny, bliskich i przyjaciół!

Z wyrazami szacunku
Marek Radyko
Wiceprezes stowarzyszenia

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *