Konferencja – „Były dopalacze, są leki z apteki”

„Były dopalacze, są leki z apteki. Nowe trendy w odurzaniu się młodzieży”, to konferencja, która była skierowana do nauczycieli, pedagogów i psychologów, a także dyrektorów placówek oświatowych. Spotkanie było prowadzone przez siedmiu panelistów dało uczestnikom potrzebny warsztat do szybkiego wykrywania i skutecznego przeciwdziałania tego typu zachowaniom.

Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem całego środowiska edukacyjnego i psychologicznego – na sali w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym było 100 pracowników szkół. Celem było pokazanie rozwiązań jakie powinna podjąć osoba pracująca w szkole w celu szybkiego rozwiązania problemu przez swojego wychowanka.

Panele miało następującą tematykę:

• ”Apteka młodego człowieka” – panel prowadzony przez farmaceutę
  • ”Legalne narkotyki też uzależniają” – panel prowadzony przez terapeutę uzależnień
  • ”Recepta od dr Google” – panel prowadzony przez informatyka
  • Skala zagrożenia, prewencja, działania … – panel prowadzony przez policjanta