Nowa edukacja na nowe czasy

Konferencja Ośrodka Psychologiczno – Pedagogicznego RAZEM i Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni dla dyrektorów, psychologów, pedagogów, wychowawców, nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych.

Nowa edukacja na nowe czasy

Strategie – idee – technologie

Gość specjalny: Dorota Zawadzka „Superniania”

28 listopada (środa) 2012 r., 10:00-14:45,

Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni

ul. Kielecka 7, Gdynia

Douglas Rushkoff w swojej diagnozie pokolenia X dowodzi, że nastąpił upadek linearnego myślenia, a w jego miejsce zagościł chaos. Jednak wg niego dzieci już dostosowały się do elektronicznej kultury i świat chaosu jest ich naturalnym środowiskiem.

Edwin Bendyk wręcz twierdzi: „Sieciaki lepiej niż dorośli rozumieją, że rzeczywistość, do jakiej przygotowuje ich szkoła, dawno już nie istnieje, że większość zawodów, o jakich marzą dla swych pociech rodzice, nie będzie istnieć za dziesięć lat, a w ich miejsce pojawią się profesje, których nazw dziś jeszcze nie znamy”. [Sieciaki, Polityka 2010]

Jak szkoła przystosowuje się do zmian? Jakie są najnowsze trendy strategie pedagogiczne? Czy nowych idei, nowych technologii należy się bać?