Zaprocentuj razem z In gremio!

Zapraszamy do wsparcia stowarzyszenia In gremio. Przekazując swój 1% na rzecz In gremio, wspierasz projekty kulturalne i edukacyjne w Gdyni, Sopocie, Gdańsku i na Pomorzu. Dzięki Tobie będziemy mogli realizować warsztaty, projekty edukacyjne dla dzieci i młodzieży, organizować spotkania, pokazy filmowe, spektakle teatralne, akcje społeczne, projekty kulturalne, wydawać książki.

In gremio jest organizacją pożytku publicznego, która realizuje swoją misję na wielu polach, w różnych formach i dla wielu grup odbiorców. Z roku na rok powiększa się obszar naszej aktywności, szukamy nowych wyzwań, ale nie zapominamy o stałym doskonaleniu wszystkich realizowanych inicjatyw. Istniejemy już 20 lat, ale nie brakuje nam spontaniczności. Nasze najważniejsze obszary i formy działalności to: edukacja dzieci i młodzieży, działalność kulturalna i społeczna.

In gremio organizuje akcje społeczne dla mieszkańców Trójmiasta, współpracuje z ośrodkami kultury w całym województwie, teatrami, klubami muzycznymi, organizacjami pozarządowymi, artystami, wydaje tomiki poetyckie, organizuje koncerty charytatywne, konferencje, koncerty, warsztaty, festiwale, udziela wsparcia lokalowego.

Prowadzimy Pierwszą Społeczną Szkołę PodstawowąPierwsze Społeczne GimnazjumOśrodek Psychologiczno-Pedagogiczny RAZEM oraz Ognisko Muzyczne Rytm.

Procentuj kulturalnie!

Oto niektóre z naszych projektów kulturalnych:

• Port Kultury (portkultury.org) – portal kulturalny rekomendowany jako najlepszy w regionie
  • Współpraca z instytucjami kulturalnymi, w tym teatrami zawodowymi i offowymi, wspólne projekty edukacyjno-kulturalne (np. „Sprawa operacyjnego rozpoznania„)
  • Różne działania artystyczne, np. warsztaty, happeningi, flash moby
  • Działalność wydawnicza, promująca lokalnych poetów (np. Jerzego Stachurę, Janusza Pierzaka, Zbigniewa Szymańskiego)
  • Zajęcia dla dzieci i młodzieży w ramach lokalnych i ogólnopolskich projektów kulturalnych (np. „Lato w teatrze„)

4 grudnia 2012 In gremio otrzymało Nagrodę Specjalną Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznawaną w ramach „Bursztynowego Mieczyka” dla najlepiej działającej organizacji pozarządowej  w województwie pomorskim w dziedzinie kultury.

Edukacja procentuje!

In gremio łączy nowoczesność i tradycję w edukacji od ponad 20 lat poprzez:

• Autorskie programy edukacji dzieci i młodzieży
  • Indywidualizację nauczania i stworzenie szansy na twórczy rozwój młodego człowieka
  • Zastosowanie nowoczesnych technologii i strategii odpowiadających możliwościom i oczekiwaniom współczesnego ucznia
  • Łączenie indywidualnego rozwoju z aktywnością społeczną służącą dobru wspólnemu
  • Kadrę edukatorów działającą we współpracy z instytucjami i placówkami oświatowymi w kraju i zagranicą
  • Tworzenie unikalnych projektów edukacyjnych we współpracy z instytucjami

Zdobyte tytuły (wybrane): Szkoła z klasą, Szkoła Przyjazna Ziemi, Szkoła przyjazna uczniom z dysleksją, Szkoła bez przemocy, Pomorski Certyfikat Jakości

Wybrane sukcesy edukacyjne:

PSSP zajęła w 2011 roku pierwsze miejsce w województwie pomorskim w sprawdzianie szóstoklasistów!

W 2011 roku PSSP zajęła 3. miesjce w rankingu szkół publicznych i niepublicznych w województwie pomorskim przeprowadzonym przez Gazetę Wyborczą. Uczniowie Pierwszego Społecznego Gimnazjum w Gdyni zdobyli pierwsze miejsce w II edycji Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Poczdamie w kategorii: Najlepszy Film Zagraniczny za film „Gdynia miasto o szerokich horyzontach”. Wśród naszych uczniów są m.in. zwycięzcy Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Patriotycznej oraz Stypendyści Marszałka Województwa Pomorskiego. Otrzymaliśmy list gratulacyjny od Prezydenta Miasta Wojciecha Szczurka w związku z zajęciem przez Pierwszą Społeczną Szkołę Podstawową 4. miejsca w rankingu szkół przeprowadzonym przez Gazetę Wyborczą.

Aby przekazać 1% na rzecz In gremio, należy wypełnić odpowiednie rubryki w rocznym zeznaniu podatkowym PIT-28, PIT-36, PIT- 36L, PIT-37 lub PIT-38.

Środki pozyskane dzięki 1% będą przeznaczone m.in. na:
– działania edukacyjne (warsztaty, konferencje)
– działania kulturalne (warsztaty artystyczne, filmowe, wydawnictwa, spektakle, akcje kulturalne)
– działania społeczne (happeningi, flash moby)

Więcej informacji na stronie: www.ingremio.razem.pl
1procent@razem.pl, Tel.: (58) 624 05 09