IX Niemieckojęzyczny Szkolny Festiwal Teatralny

Stowarzyszenie In gremio w Gdyni wraz z Generalnym Konsulem Niemiec w Gdańsku, mają zaszczyt zaprosić uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych z województwa pomorskiego, do udziału w IX Niemieckojęzycznym Szkolnym Festiwalu Teatralnym, który odbędzie się 17 kwietnia 2013 roku w Sali Koncertowej Z.M. Portu Gdynia S.A.

Mottem tegorocznej edycji festiwalu jest: świat filmu. Niemieckojęzyczny Szkolny Festiwal Teatralny ma już swoją tradycję. Już od 8 lat odbywa się on w Trójmieście i umożliwia uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych wystawienie własnych sztuk czy skeczy w języku niemieckim, oraz zaprezentowania tańca i śpiewu. W tym roku festiwal zaprasza do udziału uczniów nie tylko z Trójmiasta i okolic, ale z całego województwa pomorskiego. Również zmienia się miejsce festiwalu, gdyż dotychczas był to Teatr Miniatura w Gdańsku.

Celem festiwalu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży niemiecką kulturą i językiem. Przygotowanie do występu teatralnego mają optymalny charakter: nie jest to już tylko zwykła lekcja języka niemieckiego w szkole, ale też poprzez zabawę przybliża ona uczniom realia kraju, ludzi oraz języka. W ostatnim festiwalu w lutym 2012 r. uczniowie wystawili w Teatrze Miniatura różnorodne przedstawienia wokół tematyki „miłość”.

Informujemy, że ilość miejsc jest ograniczona i tylko kompletne zgłoszenia będą przyjmowane!
Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie festiwalu.

Anna Maria Stasiowska
Prezes In gremio

Dorota Płaczek
Koordynatorka projektu
placzek@gla.edu.pl
tel. kom: 666 049 669

One thought on “IX Niemieckojęzyczny Szkolny Festiwal Teatralny

  1. Cześć, to jest komentarz.
    Aby skasować ten komentarz, zaloguj się i wyświetl komentarze tego wpisu. Wtedy zobaczysz opcje edycji oraz kasowania komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *