Uwaga trasa! I Gdyński Nocny Przejazd Rowerowy

Zapisz się na przejazd na Facebooku (kliknij)!

Podajemy zaplanowaną trasę: wyjeżdżamy ze skrzyżowania Skweru Kościuszki i Alei Topolowej. Następnie przez Bulwar Nadmorski do Polanki Redłowskiej. Tam wjeżdżamy do lasu i jedziemy aż na Płytę Redłowską, skąd zjeżdżamy do Szpitala Morskiego i dalej w kierunku Al. Zwycięstwa. Następnie skręcamy w ul. Spacerową i dojeżdżamy do ul. Orłowskiej i jesteśmy na Molo w Orłowie – tam pamiątkowa fotografia. Powrót głównymi ulicami z eskortą policji – przez Al. Zwycięstwa, Stryjską, Olimpijską, Kazimierza Górskiego, Węzeł Wzgórze, Świętojańską i ponownie na Skwer Kościuszki. W trasie mogą być małe zmiany 🙂

Nocny przejazd rowerowy to propozycja dla tych, którzy lubią podróżować na dwóch kółkach w blasku księżyca.

Gdyński Nocny Przejazd Rowerowy to propozycja dla osób, które chcą spędzić noc na podziwianiu śpiącego miasta z perspektywy podróży rowerem, na rozmowach z osobami o podobnych zainteresowaniach, pozytywnym „zakręceniu” oraz niepowtarzalny klimat okrytych nocą widoków na panoramę miasta i nie tylko.

Będziemy podróżować ulicami, ścieżkami rowerowymi, a możliwe że również lasem, gdzie jedynym źródłem światła będą światełka naszych rowerów – o to główne powody, dla których warto 29 czerwca o godzinie 22:00 być razem z nami!

Trasa przejazdu będzie podawana przez dodawanie kolejnych punktów przejazdu na stronie internetowej oraz na fejsie. Całość trasy zostanie zaprezentowania nie później jak 27 czerwca.

Jeździmy dla przyjemności i bez pośpiechu, a przede wszystkim bezpiecznie. Godzina zakończenia przejazdu zależy od wielu czynników, w tym pogody, ilości uczestników, a także ich kondycji i chęci 🙂 Planujemy skończyć nie później jak o godzinie 1:30.

Każdy bierze udział w przejeździe na własną odpowiedzialność i sam dba o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Apelujemy o rozwagę i zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo zarówno swoje i jak pozostałych (konieczne jest posiadanie działających świateł – zarówno z przodu jak i z tyłu. Jako organizatorzy będziemy otwierali i zamykali kolumnę podróżujących – biorąc udział w wydarzeniu prosimy o stosowanie się do próśb i zaleceń organizatorów.

Jeśli chcesz popatrzeć nocą na Gdynię z pustych ulic, wśród migających światełek rowerzystów, jeśli chcesz poznać klimat nocnego przemierzania miasta na rowerze – zapraszamy, przyjedź 🙂

Uwaga! W dniu kiedy będziemy jeździć nocą planowany jest pokaz sztucznych ogni!

Koordynatorzy z ramienia stowarzyszenia:

Marek Radyko, Jakub Ubych

Pytania prosimy kierować na adres rowery@ingremio.edu.pl

plakat-02-7-a_Aleksandra-Oskom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *