European Cycling Challenge 2014 czas zacząć!

ecc_ratusz.cdrSerdecznie zapraszamy wszystkich do wzmocnienia gdyńskiej drużyny w European Cycling Challenge 2014!

European Cycling Challenge 2014 jest wyzwaniem rzuconym europejskim miastom przez Bolonię (Włochy). W tym trwającym przez cały maj wydarzeniu, miasta uczestniczące w konkursie rywalizują ze sobą w liczbie przejechanych na rowerze kilometrów. W poprzednich edycjach udział wzięły m.in. Padwa (Włochy), Rimini (Włochy), Lile (Francja), Utrecht (Holandia) czy Dublin (Irlandia). W tym roku również Gdynia podjęła wyzwanie, którego celem, poza dobrą zabawą, jest zachęcenie mieszkańców do częstszego wykorzystywania rowerów w codziennych podróżach.

Śledźcie nas na mobilnagdynia.pl, na facebook.pl/mobilnagdynia oraz stronach naszego stowarzyszenia. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami konkursu.

ZASADY EUROPEAN CYCLING CHALLENGE 2014

  1. European Cycling Challenge 2014, zwany dalej konkursem, trwa w dniach 01-31 maja 2014 roku.
  2. Wszystkie podróże wykonane rowerem liczą się w konkursie, np. na trasie: dom-praca, dom-szkoła, po zakupy, lub w innych celach rekreacyjnych. Podróże wykonane jako trening sportowy nie mogą być zakwalifikowane w konkursie.
  3. Wszystkie podróże, które są nawet częściowo wykonane w obrębie granic miasta są ważne w konkursie: przejazdy, które się kończą w mieście; przejazdy, które zaczynają się w mieście; przejazd w granicach miasta, przejazd przez granice miasta, w drodze z i do innego miasta.
  4. Uczestnicy (rowerzyści) mogą rejestrować swój udział w konkursie do 31 maja 2014 roku.
  5. Do drużyny miasta uczestniczącego w konkursie mogą dołączyć osoby, które w tym mieście nie mieszkają, ale jeżdżą do lub przez to miasto.
  6. Przejazdy rowerowe w konkursie można rejestrować przy użyciu smartfona, poprzez aplikację Endomondo.    
  7. W konkursie mogą również wziąć udział osoby, które nie mają smartfona i nie mogą skorzystać z aplikacji Endomondo na swoim telefonie. Przejazdy rowerowe można wprowadzać  manualnie na stronie internetowej Endomondo (www.endomondo.com).
  8. W konkursie dopuszczone jest korzystanie z różnego rodzaju rowerów: własnego, wypożyczonego, elektrycznego, cargo-bike, w systemie bike-sharing, itp.
  9. W przypadku łączenia podróży pociąg+rower, do klasyfikacji liczy się tylko dystans przejechany rowerem.

Więcej informacji o European Cycling Challenge znaleźć można pod poniższym odnośnikiem: http://www.europeancyclingchallenge.eu/ecc2014/ .

Zapisy do gdyńskiej drużyny już się rozpoczęły! Serdecznie zapraszamy na stronę http://www.endomondo.com/challenges/14998370.