X Gdyński Nocny Przejazd Rowerowy – blisko rekordu!

W sobotni wieczór Gdynię opanowały rowery – pomimo ambitnej i dość długiej trasy w X edycji przejazdu uczestniczyło ponad 1500 rowerzystów. Od samego początku panowała bardzo wesoła i energetyczna atmosfera, co przekładało się na chęć do jazdy, wspólnych dyskusji i obserwacji portowych zakątków naszego miasta.

Cieszymy się, że to kolejna edycja, w której gdyńscy rowerzyści chcieli być z nami. Za każdym razem, gdy myślimy że będzie nas mniej jesteśmy zaskoczeni niesamowitą frekwencją. Tym razem było ponad 1500 rowerzystów, którzy odwiedzili z nami m.in. zakątki Oksywia – Marek Radyko wiceprezes Stowarzyszenia In gremio.

Wydarzenie ma charakter rodzinny – najmłodsza uczestniczka, która samodzielnie pokonała trasę miała 6 lat, pomimo ponad 23 km do przejechania. To pokazuje, że rekreacyjna forma spędzania czasu na rowerze jest atrakcyjna dla mieszkańców Gdyni. Dodatkowo w związku z okrągłą edycją przejazdu organizatorzy przygotowali niespodziankę.

Tradycją już jest rozdawanie pamiątkowych przypinek – jest kilka osób, które posiada wszystkie 9 (rozdawane były od 2. przejazdu). We wcześniejszych edycjach częstowaliśmy rowerzystów grochówką, ale z biegiem zmieniliśmy poczęstunek na smakowite bułki. Tym razem była dodatkowa atrakcja – wśród uczestników został wylosowany bon o wartości 1000 zł na zakupy w jednym z gdyńskich salonów rowerowych – Jakub Ubych Stowarzyszenie In gremio.

Nie pozostaje nic innego jak zaprosić na XI Gdyński Nocny Przejazd Rowerowy, który tradycyjnie będzie miał miejsce w pierwszy weekend wakacji, dzień po zakończeniu roku szkolnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *