Gdyńska Szkoła Rowerowa

Kolejny, zaplanowany przez Gdynię etap rozwoju komunikacji rowerowej wchodzi w fazę realizacji.

Gdyńska Rowerowa Szkoła to seria bezpłatnych warsztatów dla mieszkańców miasta, którzy dają się przekonać, że rower jest dobrą alternatywą do poruszania się po mieście na co dzień. Bedzie okazja uaktualnić wiedzę o przepisach drogowych, poznać dobre praktyki i ciekawe rozwiązania typowych problemów. Sprawi to, że rower stanie się przyjaznym i bezpiecznym towarzyszem miejskich podróży nie tylko w celach rekreacyjnych.

Połączone siły Stowarzyszenia In gremio i Rowerowej Gdyni gwarantują innowacyjne i nieszablonową metodę szkolenia w oparciu o doświadczenia innych miast. Każdy uczestnik oprócz skondensowanej dawki teorii sprawdzi swoje umiejętności podczas indywidualnego przejazdu pod okiem eksperta. Wszystko po to aby zachęcić jak najwięcej gdynianek i gdynian do zmiany przyzwyczajeń transportowych w codziennym życiu.

Organizatorzy zapraszają do rejestrowania się pod adresem www.ingremio.edu.pl na sobotnie zajęcia w małych grupach począwszy od 19 lipca. Terminy indywidulanych przejazdów uzgadniane są indywidualnie. Szkolenia adresowane są do gdynianek i gdynian od 18 lat w górę. Zajęcia są bezpłatne. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje można uzyskać:

  • pod adresem: szkolarowerowa@ingremio.edu.pl
  • telefonicznie: 58 624 05 09.

Projekt jest finansowany ze źródeł Zarządu Dróg i Zieleni Miasta Gdynia.

Formularz do zapisów:

[ninja_forms_display_form id=2]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *