III Gdyński Nocny Przejazd Rowerowy

Gdyński Nocny Przejazd Rowerowy to propozycja dla osób, które chcą spędzić noc na podziwianiu śpiącego miasta z perspektywy podróży rowerem, na rozmowach z osobami o podobnych zainteresowaniach, pozytywnym „zakręceniu” oraz przyjrzeniu się niepowtarzalnemu klimatowi okrytych nocą widoków na panoramę miasta.

Tym razem jedziemy dla Bursztynowej Przystani – hospicjum dla dzieci w Gdyni. Przed startem będą obecni wolontariusze i każdy będzie mógł wrzucić do puszki grosik od siebie.

Będziemy podróżować ulicami, ścieżkami rowerowymi gdzie jedynym źródłem światła będą światełka naszych rowerów – oto główne powody, dla których warto 28 czerwca (sobota) od godziny 20:30 być razem z nami na Skwerze Kościuszki. Wyjazd planowany jest na godzinę 21:30.

Tym razem przejazd będzie miał start i metę w tym samym miejscu – wyprawa zostanie zakończona w sposób spektakularny… pokazem sztucznych ogni!!! Dodatkowo będziemy mogli zjeść m.in. grochówkę i napić się gorącej herbaty. To nie jedyne atrakcje na zakończenie. Za to na początku, każdy uczestnik będzie mógł wyczyścić swój rower w mobilnej myjni parowej, a także poddać go sprawdzeniu w serwisie rowerowym.

Trasa przejazdu będzie podawana podobnie jak za pierwszym razem etapami. Tym razem odwiedzimy dzielnice, w których jeszcze nie byliśmy. Będą to Pogórze i Obłuże.

Jeździmy dla przyjemności i bez pośpiechu, a przede wszystkim bezpiecznie. Godzina zakończenia przejazdu zależy od wielu czynników, w tym pogody, ilości uczestników, a także ich kondycji i chęci.

Każdy bierze udział w przejeździe na własną odpowiedzialność i sam dba o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Apelujemy o rozwagę i zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo zarówno swoje i jak pozostałych (konieczne jest posiadanie działających świateł – zarówno z przodu jak i z tyłu). Jako organizatorzy będziemy otwierali i zamykali kolumnę podróżujących – prosimy o stosowanie się do próśb i zaleceń organizatorów.

Jeśli chcesz popatrzeć nocą na Gdynię z pustych ulic, wśród migających światełek rowerzystów, jeśli chcesz poznać klimat nocnego przemierzania miasta na rowerze – zapraszamy, przyjedź.

Więcej informacji: www.ingremio.edu.pl oraz na stronach facebook`owych: In gremio, Mobilna Gdynia oraz dedykowanej wydarzeniu.

Wydarzenie jest objęte Patronatem Prezydenta Miasta Gdyni.
Więcej informacji:
Marek Radyko – 607 844 622
Jakub Ubych – 605 456 783
rowery@ingremio.edu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *